Një barishte mrekulli: Humbisni 5 Kg në vetëm një javë!

Ju ndoshta e dini se çfarë është majdanoz dhe si duket. Barishte e gjelbër është përdorur si një pjesë e pandashme e supave, por në të vërtetë ajo ka përfitime të shumta shëndetësore dhe shumë më tepër për të ofruar. Majdanoz është një diuretik i fuqishëm që punon shumë kundër infeksioneve të traktit urinar dhe sëmundjeve të veshkave.

Ne kemi një recetë të mahnitshme çaji çaji që është shumë popullor në Ballkan. Ja se si ta përgatisim atë:
përbërësit:
1 liter ujit
5 lugë gjelle majdanoz të copëtuar
përgatitje:
Ashtu si çdo çaj, vendoseni majdanozin e copëtuar në ujë të valë! Lëreni që të ftohet më pas, pastaj shijojeni.
Siç kemi përmendur, majdanoz është një diuretik i shkëlqyer dhe një antioksidant i cili mund të largojë ujin e tepërt nga trupi dhe të eleminojë bakteret, toksinat dhe substancat e tjera të dëmshme. Si një bonus, çaji mund t’ju ndihmojë të humbni deri në 8 kg. në vetëm një javë!
Kujdes: edhe pse e dobishme, duhet të kufizoni sasinë e çajit të majdanozit në një litër në ditë.

Burimi: / glowpink
©gatuajshendetshem/ Përktheu: Edlira H./

(Visited 692 times, 1 visits today)

You may also like...

Leave a Reply